Alba

Stránky: 1 2 
Focení v africké Keňi byl pro mne opravdu nezapomenutelný zážitek. Nádherná příroda na konci srpna, spojená s velkou migrací pakoňů doprovázených zebrami v Masai Mara. Zájem o migraci neměli jen fotografové, ale i velký počet predátorů v podobě krokodýlů číhajících na vodních cestách, přes které zvířata přecházejí. Velké soustředění lvů a gepardů a v neposlední řadě hyen a supů, kteří ovykle dokončovali úklid po nočním lovu. Afrika mne prostě okouzlila svoji rozmanitostí a každodeními příběhy. Některé z nich jsme mohli pozorovat a při troše štěstí i nafotit.
Cestu na sever do Norska jsem nijak dlouho dopředu neplánoval. Jedno odpoledne jsme povídali s kolegou a shodli se na tom, že je to místo, kam bychom se oba rádi podívali.  Pomalu se blížil konec léta, tak jsme rychle vybrali trasu, ani moc náročnou, ani moc dlouhou. Naším cílem bylo podívat se a při troše štěstí i něco nafotit. A koncem září jsme seděli v letadle do Oslo.
Navštívili jsme národní parky Jotunheimen a Rondane uprostřed Norska, putovali kolem řeky Sjoa, k fjordům a škrábali se na ledovec. To vše v krajině do které přicházel podzim, který umí zahrát všemi barvami. Stačilo se jen zastavit a zmáčknout spoušť :-)
Lední medvědi se v ZOO Brno narodili po dlouhé době a pro celou zahradu to byla velká událost. Také pro fotografy to byla výzva zachytit mláďata ve výběhu, při jejich prvních vycházkách. Pár fotografií z mé první návštěvy vám nabízím i já.
Součástí mojí cesty po americkém středozápadě nebyla jen krajina, ale také poznávání a objevování historie země. Dá se říci, že na ni narazíte poměrně často a je i vyhledávaným tématem pro fotografy. Pár "příběhů" z dávno zašlé slávy objevování Ameriky a to v různých časových obdobích, jsem vložil do následujích retro fotografií.
Moje první cesta za fotografováním do USA byla spojena s touhou navštívit několik Národních parků amerického středozápadu, které jsem znal jen z filmů nebo televize. Byla to také moje první větší zkušenost s novou digitální zrcadlovkou Nikon D100. Se skupinou fotografů jsem za 16 dní projel čtyři státy, Kalifornii, Arizonu, Utah a Nevadu. Najel cca 4000 mil a poprvé nafotil několik tisíc fotografií. Psal se rok 2004. Několik fotografií zde nabízím i Vám.
Stránky: 1 2