Pár informací

Jmenuji se Petr Stejskal, žiji a pracuji v Brně.

Fotosafari Keňa 2008

Svoji druhou fotografickou etapu jsem zahájil v roce 2002 nákupem digitální zrcadlovky Nikon D100. Fotografování je pro mne koníčkem na mých cestách přírodou v okolí mého bydliště, ale i výzvou cestovat za fotografií do vzdálených zemí.

Velkou část svého volného času se snažím trávit mimo město. Proto i většina fotografií, které uvidíte na těchto stránkách, pochází z výletů do přírody. Fotím převážně živou přírodu, zvířata ale i krajinu a detaily v ní. Ve fotografování nemám zcela vyhraněný směr, takže občas zkouším i dokument, reportáž nebo sport. Přírodu a život v ní ale stále považuji za hlavní téma.

 

Vybavení

Fotím technikou Nikon. Od první zrcadlovky Nikon D100 jsem postupně procházel vývojovou řadou přes D200 k současnému modelu Nikon D300, který plně vyhovuje mým potřebám.

Objektivy používám také od Nikonu. Mezi moje vybavení patří:

12-24mm f/4G ED-IF AF-S DX NIKKOR, ultraširoký a lehký objektiv

17-55mm f/2.8G ED-IF AF-S DX NIKKOR, výborný záklaďák

70-300mm f/4.5-5.6G AF-S VR NIKKOR, praktický telezoom

300mm f/4D ED-IF AF-S NIKKOR, pro fotografování zvířat a ptáků, který doplňuji telekonvertorem TC-17E II

Externí blesk SB800, stativ Gitzo GT2830 a fotobatoh Lowepro CompuRover AW doplňují hlavní část mého vybavení.

 

Svoje vybavení nakupuji u profesionálů. Zde mám jistotu, že kupuji zboží s plnou zárukou, servisem, podporou a za dobrou cenu.

Svůj oblíbený obchod s fototechnikou vám mohu doporučit: Nikon-market

 

Komunikace

Uvítám vaše názory, otázky, přání a připomínky, pro které můžete využít knihu návštěv nebo napsat komentář v jednotlivých oddílech stránek. Pokud budete mít zájem o některé fotografie, neváhejte mne kontaktovat formou vzkazů

nebo

na e-mailové adrese: foto@petr-stejskal.cz

případně telefonicky +420 602 592 680