Články

Mandloňový sad začíná kvést. Vyráříme na malý výlet, po mandloňové stezce, sadem,směrem na rozhlednu. Cestou zkouším udělat nějakou fotku. Detail a pohled do krajiny.
Je polovina března a tak jsme se rozhodli vyrazit na jarní focení. Tématem jsou bledule jarní, jedny z prvních květin, které rostou na konci zimy. Celý týden bylo chladno a tak vyrážíme naslepo do Rakoveckého údolí na méně známou lokalitu bledulí.
První srpnový víkend jsem opět vyrazil do brněnské zoologické zahrady s myšlenkou udělat pár snímků medvědů kamčatských.
Brněnské arboretum Mendelovy Univerzity se otevírá pro veřejnost o víkendech jen několikrát do roka a to v rámci pořádaných výstav.
Ke každoroční akci patří i výstava orchidejí pěstovaných ve zdejších sklenících.
Dnes přidávám formou článku několik fotografií z mého archivu. Jsou z roku 2009 a zachycují v krátké videosekvenci vypouštění brněnské přehrady v průběhu roku. Od jarního vápnění břehů po první sníh.
Do mého fotografického vybavení na jaře tohoto roku přibyl další objektiv v provedení 105mm f/2.8G AF-S VR Micro NIKKOR. Krátké shrnutí najdete v článu.
Návštěva Číny byl na jednu stranu návrat o několik let zpět, na stranu druhou rozvíjející se moderní velkoměsta a potvrzení, že Číňan dokáže okopírovat a vyrobit prakticky cokoliv a to i na počkání.
Fotosafari v Yellowstone N.P. a Grand Teton N.P.
Podzimní krajina žlutých prérií Montany a horských masívů na území Wyomingu. To byl cíl pro fotografování krajiny a zvířat v parcích Yellowstone N.P. a Grand Teton N.P.
Je třetí víkend v měsíci září a opět se vydáváme na výlet do Kunštátu. Toto datum je již tradičně vyhrazeno hrnčířskému jarmarku, který se dá považovat za největší setkání hrnčířů a keramiků v republice.
Šumavu jsem tentokrát poznával na kole, než s fotoaparátem v ruce. Přesto jsem udělal pár fotografii ...
... více v článku.
Na všech cestách, kde fotografuji se snažím udělat alespoň pár fotografií lidí. I z poslední cesty, kterou byla navštěva Londýna, vkládám několik fotografií. Vice v celém článku ...
Brněnské ohňostroje na přehradě a na Špilberku mají za sebou již dlouholetou tradici. Proto i fotografií z této podívané se na internetových galeriích, v době festivalu objevuje celá řada.
Nyní jsem se tuto početnou skupinu fotografů a fotografií rozhodl rozšířit o své pokusy i já.
Dnes bych vám představil našeho nového člena rodiny. Samičku Křečíka džungarského, který se u nás zabydluje již jako šestý v pořadí.
Pár fotografií najdete v tomto článku.
S blížícím se prvním jarním dnem jsem vyrazil na lokalitu Kamenný vrch v Brně. Kousek nad Myslivnou se nachází přírodní rezervace, na které v tuto roční dobu rozkvétá kolonie Konikleců velkokvětých. Více v článku ...
Výstava orchidejí v arboretu v Brně byla příležitost udělat další test makroobjektivu.
Na výstavu jsem vyrazil vybaven makroobjektivem 105mm f/2.8G AF-S VR Micro-Nikkor ... více v článku.
Fotografování orchidejí v zahradnictví nedaleko od Brna. To je i můj tip pro vás na další dny, kdy obloha bude zatažená nebo nebudete vědět kam za focením vyrazit. Ostatní v članku a fotky v albu Orchideje a tulipány.
V myšlenkách, nad archivem fotografií, se vracím o rok zpět do tropického Belize. Prohlížení fotek motýlů vítám jako příjemnou změnu uprostřed zimy.
Procházím fotografie z letošního léta, vlastně již loňského, trochu zapomínám, že už je leden 2011. Mezi ostatními jsem našel jednu z červnového focení ZOO v Olomouci. Abych přiblížil atmosferu focení i vám, nabízím vám tento krátký příběh vzniku fotografie.
Více po kliknutí na nadpis.
Pracovní návštěva v Thajském Bangoku a krátké focení v ulicích města. O tom je úvodní článek a pozvánka na fotky do alba s názvem ...
Více pro kliknutí na název článku ...
Po několika letech jsem opustil původní vzhled fotogalerie a jsem velmi rád, že vám mohu představit galerii novou a popsat základní změny. Více kliknutím na nadpis článku ...