Orchideje a tulipány

Je druhá polovina února a v Brně zima ukazuje svoji nevlídnou tvář. Krajina bez sněhu, tak trochu šedá a smutná. A protože začínám mít absťák, jak jsem dlouho nefotil, otvírám internet a hledám tip, kde a jak to napravit. Nejlépe, aby mi nezalézal mráz za nehty, to při focení nemusím.

Zkouším hledat i co je nového v zahradnictví v Šebrově a mám celkem štěstí.  U Kopřivů bude tento víkend celkem živo. Připravují výstavu orchidejí a tulipánů.

 

Pro jistotu píši e-mail, zda mohu přijet s foťákem a volně fotit.  Odpověď dostávám obratem - budeme vítaní hosté. Tak a je rozhodnuto. Místo šedého města vyrážíme o víkendu fotit pestrobarevné orchideje a tulipány do Šebrova.

Zahradnictví v Šebrově mohu doporučit jako tip na focení, tak i na nákup. Příjemné prostředí a příjemní lidé, tak by to mělo vypadat v každém obchodě. http://www.zahradnictvisebrov.cz.

Do fotobatohu jsem si tentokrát přibalil zapujčenou 105-ku, jinak AF-S VR Micro-Nikkor 105mm/F2,8 IF-ED.  To je příležitost seznámit se s tímto sklem v akci.

První dojmy po cca 3 hodinách focení. 105-ka je pořádný kus železa s rychlým AF-S motorem a stabilizací, která funguje i v makro režimu i když výrobce udává stabilizaci jen na větší vzdálenosti.  Focení, nejen díky zmíněním funkcím, je velmi příjemné a pohotové. Je pravda, že kytky, na rozdíl od hmyzu vám bez problému pózují, jak dlouho potřebujete :-).  Na fotografování hmyzu si ale budu muset ještě chvíli počkat.

Zájemci o podrobnou recenzi objektivu si dovolím odkázat na internet, kde je jich hned několik. Jedna z nich je například zde: http://www.makofoto.cz/nikon/objektivy/nik_105makroVR/novy_nikkor_makroVR.htm

No a jak dopoadlo první focení se můžete podívat do alba se stejným názvem jako je tento článek Orchideje a tulipány.


Vkládání komentářů je uzamčeno, nelze vkládat nové komentáře.