Brněnská přehrada - Proměny

Když jsme tuto neděli vyrazili na odpolední procházku, naše cesta vedla po dlouhé době na brněnskou přehradu. Bylo celkem pěkně, sluníčko po nějakém čase zase vykukovalo mezi mraky a tak jsem se těšil, že svuj fotobatoh neponesu zbytečně.

Nakonec to dopadlo tak, že jsme se provětrali my ale fotovýbava zůstala v teple batohu. Prostě nic mi nepřišlo dostatečně zajímavé, abych svoji D300-stovku vylovil a začal fotit. Někdy je nakonec lepší jen tak se koukat oběma očima, než jen přes hledáček fotoaparátu.

Po návratu domů jsem si říkal, že poruším svoji zásadu dávat na web jen aktuální fotografie a zalovil jsem ve svém archívu.

V roce 2009, kdy se vypouštěla brněnská přehrada jsem se snažil nafotit několik dokumentárních snímků a poskládat je do časové osy.

Fotografie jsem složil do krátké videosekvence, kterou vám nabízím ke shlédnutí a to nejen pro brňáky, kteří lokalitu jistě dobře znají.

Na prvních snímcích sekvence je jarní vápnění přehrady, postupné úpouštění a zarůstání nádrže až po první sníh, kdy voda dosáhla svého minima.

Petr

 

Pro přehrávání videa zvolte kvalitu na 480p

 


Vkládání komentářů je uzamčeno, nelze vkládat nové komentáře.