Mandloňové sady v Hustopečích u Brna

V polovině dubna to konečně vypadá, že přestalo sněžit. Jaro dorazilo se zpožděním, ale je tady. Při focení medvědů v Zoo Brno jsem dostal tip od kolegy fotografa, krajináře, na mandloňový sad v Hustopečích u Brna.

A tak střídavě koukám z okna a na internet na počasí, zda je ten pravý okamžik vyrazit. V sobotu 20.4.2013 vyrážíme na výlet a cílem je podívat se i na mandloně. Podle plného "parkoviště" u elektrárny nad městem to vypadá, že jsme tu správně.

Mandloňový sad začíná kvést. Vyrážíme na malý výlet po mandloňové stezce, sadem, směrem na rozhlednu. Cestou zkouším udělat nějakou fotku. Detail a pohled do krajiny. Ani jedno se mi moc nedaří. Květů je ještě poměrně málo, bude to chtít ještě pár dní. Odpoledne odjíždíme s tím, že se na focení vrátíme další víkend.

Uplynul týden a jedeme znovu směr Hustopeče. Už když se blížíme, je jasné, že jsme přijeli pozdě. Misto kvetoucích mandloní je tu sad plný zelených stromů bez jedinného květu. Velmi teplé počasí stačilo aby všechny stomy odkvetly.

A tak lovím ve foťáku záběry z uplynulého týdne. Zkrátka stále platí, že záběr, který můžeš udělat hned, se už nikdy nemusí opakovat.

Fotky najdete v šuplíčku Krajina a detail.

Povídání o mandloních najdete v několk článcích od mnoha autorů na internetu. Zde je jeden z nich:

http://www.ivcajirka.estranky.cz/fotoalbum/2012-breclavsko/mandlonovy-sad-u-hustopeci---stredoevropska-rarita-na-jizni-morave/

 

Mandloňový sad ve Fotogalerii Petr-stejskal.cz