Koniklece - tip na fotografický výlet

S blížícím se prvním jarním dnem jsem vyrazil na lokalitu Kamenný vrch v Brně.  Kousek nad Myslivnou se nachází přírodní rezervace, na které v tuto roční dobu rozkvétá kolonie Konikleců velkokvětých.

A skutečně, první koniklece už vystrkují hlavičky a louka se začíná pomalu zbarvovat klasickou modrou barvou květů. V průběhu následujících dvou týdnů bude území představovat modré moře, tvořené přibližně padesáti tisíci trsy kvetoucích květin.

Pro ty z vás, kteří chtějí vyrazit fotografovat koniklece, doporučuji následujících 14 dní a odpolední světlo. Protože se budete pohybovat v chráněné lokalitě, nezapomeňte, že fotografovat by jste měli tak, aby jste nelikvidovali květiny a přirodu kolem sebe. To by ostatně mělo platit při focení vždy.

Pár ukázek fotografií z minulého focení najdete níže. Více informací o chráněnné lokalitě najdete jistě na Internetu, například na stránkách: http://www.rezekvitek.cz/.

Jakou zvolit fotografickou techniku?

Já bych doporučil do fotobatohu i širokouhlý objektiv, pokud budete chtít fotit celky v lokalitě. Osobně používám 17-55 Nikkor.  Pro detaily, a o ty půjde asi více, bych zvolil makroobjektiv. Kdo nemá makroobjektiv, tak delší sklo cca 150 -300 mm. Tím daleko lépe odpíchnete rostlinu od pozadí. Stativ s vymontovanou střední tyčí, aby jste se dostali co možná nejníže, vám pomůže přesněji zaostřit. Dobrou pomůckou je karimatka na lehnutí nebo podložka pod kolena. Přece jenom je ještě dost mokro a zima. A vracet se s focení zmzlej, mokrej a špinavej není potřeba, pokud tomu mohu předejít obyčejnou podložkou za pár kaček.

Tak hodně štěstí při focení a hlavně Dobré světlo!

 

Konilkec velkokvětý

 

Konilkec velkokvětý

 

Konilkec velkokvětý

 

Konilkec velkokvětý

 

Konilkec velkokvětý

 

Konilkec velkokvětý


Vkládání komentářů je uzamčeno, nelze vkládat nové komentáře.