Vietnam, výprava podzim 2012

V první polovivě října jsem vyrazil za poznáváním Vietnamu. Výborný průvodce a malá skupina nadšenců, které jsem většinou znal z jiných společných setkání a výprav, dávala šanci na dobrodružnou dovolenou. Cesta dopadla na výbornou a byl i prostor pořídít nějaké dokumentární fotografie. Některé z nich vám nabízím ke shlédnutí v tomto albu.

Na fotografiích postupně uvidíte některé momenty z naší cesty po jižní části země.

Začínáme v Saigonu, dnes již moderním městě s cca 12 miliony obyvatel. Z města druhý den vyrážíme do delty řeky Mekongu. Místy je řeka široká mnoho stovek metrů. My se ale vydáváme do úzkých říčních ramen, poznávat a fotografovat život na řece a kolem ní. Delta Megongu tvoří vodní bludiště říčních ramen, kanálů, bažin ale také rýžových polí, ovocných sadů a rybářských farem.

Další den se přesouváme letecky na sever do města Hue, hlavního města Vietnamu v době dynastie Nguyen (1802). Královské město, s množstvím staveb z doby své slávy, je příjemnější, než mnohamilionový Saigon. Ráno opět vyráříme po řece, tentokrát po Parfume River, k hrobkám císařů dynastie Nguyen, ukrytých v džungli.

Po dvou dnech nás čeká další přesun, tentokrát na ostrov Phu Qouc ležící v Thajském zálivu. Ostrov byl původně trestaneckou kolonií, tak jsem zvědav co nás zde čeká. Na dva dny si půjčujeme motorky a vyrážíme podél celého ostrova po nezpevněných cestách k pobřeží a původním rybářským vesnicím. Poslední den fotím na pláži rybáře.

Nakonec přesun zpět do Saigonu, prohlídka města a večer opět na letiště, tentokrát na dlouhý let domů.


Vkládání komentářů je uzamčeno, nelze vkládat nové komentáře.